• Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w gminnym konkursie literackim „Wakacyjne przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół”

    Dnia 7 marca 2024 r. o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Deszcznie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w gminnym konkursie literackim „Wakacyjne przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół” pod patronatem Wójta Gminy Deszczno oraz Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

    Wyniki konkursu:

    Komisja konkursowa w składzie:

    Elżbieta Trębicka – mieszkanka gminy Deszczno

    Ewa Pawlak – dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp.

    Agnieszka Moskaluk – redaktor Radia Plus Gorzów

    W kategorii dzieci 3-4 letnich

    • I miejsce – Anna R. (Przedszkole w Ulimiu, gr. „Myszki”) 
    • II miejsce – Jakub Sz. (Przedszkole w Deszcznie, gr. „Słoneczka”)

    W kategorii dzieci 5-6 letnich:

    • I miejsce – Hanna D. (Przedszkole w Ulimiu, gr. „Liski”)
    • II miejsce – Kornelia L. (Przedszkole w Deszcznie, gr. „Żabki”)
    • III miejsce – Borys Sz. (Przedszkole w Deszcznie, gr. „Motylki”)

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

    Oto publikacja prac konkursowych: Wakacyjne_Przygody_Misia_Uszatka_i_jego_przyjaciol.pdf

    Zapraszamy do galerii

  • Przedstawienie "Pchła Szachrajka".

    W grudniu wybraliśmy się prawie z całym przedszkolem, do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, na przedstawienie pt.: „Pchła Szachrajka”. Pchła Szachrajka to jedna z najbardziej znanych postaci bajek Jana Brzechwy, która bardzo lubi żarty i psoty i którą spotyka mnóstwo przygód. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie ze względu na mnóstwo kolorów i interakcje aktorów z publicznością. Po spektaklu czekała nas miła niespodzianka, na scenie pojawił się Mikołaj aaa nawet dwóch, ze słodką niespodzianką.

                                                                                                                                                                                Joanna Jaroszewicz

  • Spektakl "Bawimy się w teatr"

    W listopadzie mieliśmy wielką przyjemność obejrzeć spektakl „ Bawimy się w teatr”. Przyjechali do nas aktorzy z gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy. Spektakl mogliśmy obejrzeć bezpłatnie w ramach projektu Mała Reduta Osterwy. Usłyszeliśmy popularne wiersze J. Brzechwy i J.Tuwima.

     

                                                                                                                                    Joanna Jaroszewicz

     

     

  • Barbórka w grupie Słoneczek

    4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola tatę dwóch naszych  przedszkolaków - górnika - Pana Andrzeja. Nasz gość, ubrany był  w piękny, mundur galowy, a na jego czapce, czyli na czako,  lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Dowiedzieliśmy się, że kolory pióropusza uzależnione są od rangi górnika: biały pióropusz nosi  -  inżynier, zielony – dyrektor kopalni, czarny – zwykły górnik, czerwony – członek orkiestry górniczej. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Poznaliśmy także rodzaje węgla i sposób ich wydobycia. Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały panu górnikowi za przybycie. Na koniec spotkania każdy przedszkolak  obdarowany został piłeczką sensoryczną i smyczki z logo firmy.Dopełnieniem  ciekawego  spotkania  było  wykonanie  pamiątkowych  zdjęć  z  górnikiem. Dzięki takim spotkaniom, dzieci  nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.

    Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi T. za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas oraz zapraszamy do nas za rok!

                                                                         

  • Warsztaty świąteczne z rodzicami

    Warsztaty świąteczne z rodzicami

    W grudniu w grupie Słoneczek realizowaliśmy projekt pt. „Świąteczne warsztaty z Rodzicem”.  Chętni rodzice mieli możliwość przyjść do grupy przedszkolnej i razem z dziećmi uczestniczyć w zajęciach otwartych. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem mimo niskiej frekwencji dzieci. Podczas zajęć z rodzicami dzieci między innymi rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej. wykonywały masażyki, bawił się w klamerkowy pociąg oraz malowały kolorowe ozdoby z gipsu (podarowane przez mamę Nikodema E.), śpiewały kolędę Cicha noc jednocześnie migając. W sali panowała iście świąteczna atmosfera, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy choince w hol.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za to, że mogliśmy spędzić ten czas Oczekiwania razem!

  • Konkurs „Rodzina dla przyrody – budujemy eko-domki dla jeży”” rozstrzygnięty!

    Konkurs „Rodzina dla przyrody – budujemy eko-domki dla jeży”” rozstrzygnięty!

     

    10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków.

    Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa - w bajkach, wierszach, książeczkach.

    14.11.2023

    Tego dnia w naszym przedszkolu ogłoszono wyniki przedszkolnego konkursu techniczno- konstrukcyjnego „Rodzina dla przyrody – budujemy eko-domki dla jeży”.

    Konkurs miał na celu:

    • prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla jeży i nieszablonowej edukacji ekologicznej
    • rozwijanie wyobraźni, sprawności technicznych oraz zdolności manualnych dzieci

    Autorzy domków wykazali się ogromną kreatywnością.

    Jednogłośnie dla 5 domków przyznano specjalne wyróżnienie.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe ufundowane          i wręczone przez  przedstawicieli Nadleśnictwa Skwierzyna.

    Dziękujemy oraz gratulujemy dzieciom i ich bliskim za tak duże zaangażowanie w tworzenie domków dla jeży.

     

    Uczestnicy konkursu mogli zabrać swoje dzieła do domu, ustawić w swoim ogrodzie i oczekiwać na wprowadzenie się lokatora.

    Prosimy o ewentualne fotki, jeżeli jakiś lokator zamieszka w Waszym domku na adres e-mail przedszkola dyrektor.przedszkole@deszczno.pl

  • Podziękowania od Fundacji

    Podziękowania od Fundacji
  • PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

    PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

    Dnia 5.10.2023, jak co roku, w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

    Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

    Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, pod bacznm okiem funkcjonariuszy Straży Pożarnej. O godz. 11.45 na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

    W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 7 grup przedszkolnych, 1 grupy klubikowej oraz cały personel placówki.

    Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

    M.Kowal-Paziewska

  • Dzień Przedszkolaka #Dzień Piżamy

    Dzień Przedszkolaka #Dzień Piżamy

    Tegoroczny Dzień Przedszkolaka nasi wychowankowie obchodzili w sposób wyjątkowy, bo wszyscy przyszli do przedszkola w piżamkach i z ulubionym podusiami. Dlaczego? Na znak solidarności z dziećmi na oddziałach onkologiczych oraz ponieważ chcieliśmy zrobić coś wspólnego i dobrego, aby wesprzeć dzieci na oddziałach onkologii. Całej akcji przyświecało  hasło Dnia Piżamy: "Obdż w sobie anioła" oraz zbiórka symbolicznej kwoty "5złotówka dla dziecka zdówka!" dla dzeci z fundacji GDY LICZY SĘ CZAS  na stworzene ośrodka rehabilitacji dla onkochorych dzeci i mlodzieży - "Pod skrzydłami aniołów".

    W salach miały miejsce gry i zabawy spotowe, piżamowe disco oraz kino na poduszkach. Następnie wszyscy zebraliśmy się na holu pzedszkola z ulubionymi podusiami, a Panie zaśpiewały dzieciom tradycyjne Sto lat!!! 

    Kochani Rodzice i Kochane dzieci!!! DZIĘKUJEMY za wspaniałą zabawę i za to, że włączylście się aktywnie w tę akcję:

    Dzięki Wam zebraliśmy 1.400,00 zł do puszek i kwotę tę przekazaliśmy na konto fundacji dla dzieci onkochorych. 

    M. Kowal-Paziewska

  • WYDARZENIA 2023/2024

  • Pożegnanie dzieci z gr. "Pszczółek"

    Pożegnanie dzieci z gr. "Pszczółek"

    26.06.2023 roku, odbyła się uroczystość pożegnania naszych starszaków z grupy ,,Pszczółki"      pod hasłem "Lećcie spełniać marzenia".

    Część artystyczna rozpoczęła się od zatańczenia poloneza – była to bardzo piękna część występu.

    Następnie przedszkolaki zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce. Nie zabrakło też życzeń              i podziękowań dla Dzieci i Rodziców od Pani Dyrektor oraz Pań Nauczycielek a także podziękowań ze strony Rodziców. były kwiaty i ocean łez i wzruszeń...

    Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki w formie encyklopedii i długopisów            w kształcie Pszczółek oraz pamiątkowe foto książki i  dyplomy ukończenia przedszkola

    Nie jedna łezka zakręciła się w oku....

    „Niesamowite, jak te lata szybko zleciały - przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno...” 

    DZIEKUJEMY ZA WSZYSTKO!!!! POWODZENIA W SZKOLE!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Terapia ręki dla każdego”

    Ogólnopolski Projekt Edukacyjny  ,,Terapia ręki dla każdego”

    Od września 2022 r. włączyliśmy się do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Terapia ręki dla każdego”. Realizacja działań projektowych trwała 9 miesięcy. Na każdy miesiąc przewidziana była realizacja  innego obszaru wspomagania rozwoju,. Usprawniając kolejne funkcje nie zapominaliśmy o wcześniejszych obszarach:

    Wrzesień: Sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna i stabilizacja kończyny górnej.

    Październik: Równowaga i mapa ciała.

    Listopad: Napięcie mięśniowe.

    Grudzień: Funkcje wzrokowe.

    Styczeń: Koordynacja wzrokowo- ruchowa.

    Luty: Stymulacja zmysłu dotyku.

    Marzec: Usprawnianie manipulacji.

    Kwiecień: Ćwiczenia wspomagające dysocjację palców i opozycję kciuka.

    Maj: Zabawy grafomotoryczne.

    Realizacja każdego zagadnienia podpunktu trwała miesiąc, jednak usprawniając. Dzieci poprzez zaproponowane ćwiczenia nie tylko usprawniały swój organizm, ale także czerpały radość i rozwijały kreatywność.

    W pierwszym miesiącu grupa realizowała pierwsze zagadnienie projektu „Terapia ręki dla każdego”, a mianowicie: sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna i stabilizacja kończyny górnej. W ciągu miesiąca w każdej możliwej sytuacji podczas pobytu dzieci w przedszkolu zwracaliśmy uwagę na utrzymanie prawidłowej postawy ciała w różnych pozycjach i podczas różnych zajęć. Postawiliśmy    na ruch i aktywność fizyczną, która była dla przedszkolaków bardzo ciekawą formą zabawy, co przełożyło się na ich motywację do działania i poprawę funkcjonowania w przedszkolu. Dzieci chętnie brały udział w zabawach w sali oraz na przedszkolnym „małpim gaju”, w których mogły przechodzić przez tory przeszkód, czołgać się, wspinać, utrzymywać równowagę, wyzwalać w sobie energię, która przekładała się na wzmacnianie mięśni kręgosłupa. Sprawność fizyczną doskonaliły podczas zabaw na placu przedszkolnym (korzystanie z urządzeń terenowych, gra w piłkę, zabawy w berka)  oraz zajęć z gimnastyki korekcyjnej prowadzonych raz w tygodniu Zwiększyło to szansę na prawidłowe operowanie kończynami górnymi i poprawę precyzji ruchów.

    Kolejnym etapem było doskonalenie równowagi. W wieku przedszkolnym ważnym etapem rozwoju dzieci jest ruch.  Zabawy z elementami równowagi  oddziałują silnie na doskonalenie koordynacji ruchowo – nerwowej. Wykonywanie ćwiczeń  wymagało od dzieci: koncentracji uwagi, spokoju, opanowania wewnętrznego. Ćwiczenia, które wykonały dzieci to np.: ścieżka sensoryczna w Dnu bez Skarpetek, spacer po dróżce  z przeszkodami, omijanie kałuż, przejście po linii, , przejście po kamieniach stanie prosto z zamkniętymi oczami itp.

    Następnym etapem naszego Projektu Edukacyjnego ,,Terapia Ręki dla każdego” w grupie były ćwiczenia wspierające napięcie mięśniowe. Pomocna przy tych ćwiczeniach były elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

    Nie możemy zapomnieć, że trzeba dbać o całościowy rozwój dziecka a usprawnianie motoryki małej nie kończy się na rysowaniu szlaczków i zabawach stolikowych.

    Kolejne zagadnienia dotyczyły doskonalenia obszarów z  wykorzystaniem zabaw manualnych, manipulacyjnych, metody piaskowej przyniosła dzieciom wiele radości a jednocześnie kształtowała ruchy precyzyjne palców dłoni, doskonaliła umiejętności ruchowe, uczyła koncentracji na zadaniu, kształtowała umiejętności samoobsługowe, wyrównywała napięcie mięśniowe rąk, usprawniała koordynację obu rąk           i palców dłoni.

    W erze smartfonów i tabletów ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na ten aspekt. Dziecko często korzystające z nowych technologii, sięga po nie chętniej niż po kredkę czy nożyczki. To bezpośrednio przekłada się na zastyganie palców, nieumiejętną manipulację czy inne zaburzenia w rozwoju małych rączek. Wszelkie zajęcia paluszkowe są tu bez wątpienia świetną odpowiedzią. 

    Nadmienić należy że dzieci z naszej grupy uczestniczyły jednocześnie w projekcie „Zabawy z językiem migowym”.

    Poznając kolejne znaki polskiego języka migowego, dziecko mierzy się z koniecznością zapamiętania konkretnych układów dłoni i palców.

    Dzięki ciągłej pracy rąk i palców, migające dziecko usprawnia motorykę małą, której prawidłowy rozwój ma bezpośredni wpływ na chwyt, pisanie i codzienne funkcjonowanie.

    Język migowy to nie tylko znaki migowe. Istotnym elementem gramatyki jest ruch ciała i mimika.

    Ćwiczenia, zabawy i gry z językiem migowym zapewniają nieustannej pracy angażującej wzrok i ruch. Umiejętność zsynchronizowania ruchów z tym co dostrzega oko jest niezbędne w codziennym życiu każdego człowieka.

    Rysowanie, malowanie, lepienie, układanie drobnych elementów, nawlekanie, wydzieranie, wycinanie, zabawy w piasku przygotowywały do właściwego uczestniczenia w zajęciach, dzieci przygotowywały się do staranności i dbałości przy wykonywaniu precyzyjnych czynności. Wspólne zabawy integrowały grupę, doskonaliły umiejętności nawiązywania kontaktów, ośmielały dzieci wycofane, zamknięte, zalęknione. Pozwalały otwierać się, opowiadać o swoich odczuciach, potrzebach. Wzbogacały zasób słów dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły w urozmaiconych zajęciach. Podczas zajęć dzieci działały zgodnie z własną inwencją twórczą, fantazją i doświadczeniem. Dzieci pracowały indywidualnie i w grupie. Wykorzystywaliśmy piasek, ryż, aby regulować napięcie mięśniowe, rozluźniać mięśnie dłoni, relaksować się przez dotyk . Dzieci bardzo chętnie pracowały z piaskiem, ćwiczenia te rozwijały fantazję i pobudzały wyobraźnię.  A wszystko to odbywało się w atmosferze zabawy i uśmiechu!

    Harmonijny rozwój na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej. Rozwój kreatywnego myślenia, zapamiętywania, koordynacji wzrokowo-ruchowej, tolerancji, empatii, świadomości otaczającego nas świata, to tylko początek długiej listy korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka.

    Dzieci z grupy z wielką ochotą przystąpiły do realizacji projektu, który spełnia przede wszystkim funkcję terapeutyczną, usprawniającą i wzmacniającą organizm dziecka,  jest kompleksowy, zawiera listę elementów w rozwoju dziecka, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

    Realizacja projektu bardzo korzystnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka, nie wymaga praktycznie żadnych nakładów i pobudza nauczyciela oraz dzieci do kreatywności. Rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że coraz więcej dzieci wymaga działań terapeutycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój fizyczny (motoryka duża i mała). 

    Na koniec nasuwa mi się taka konkluzja – realizacja projektu odbywała się niejako sama, poprzez proponowane zabawy i zajęcia często powiązane z innymi projektami realizowanymi w grupie  i codziennymi czynnościami wykonywanymi przez dzieci w przedszkolu.

     

     Koordynator: M. Kowal-Paziewska

  • Sprawozdanie z Festynu Rodzinnego

    We wtorek tj. 20.06 br. w Przedszkolu w Maszewie odbył się Festyn Rodzinny. Na imprezę zaproszono rodziców, dzieci i wszystkich sympatyków przedszkola.

    Festynowe popołudnie upłynęło w fantastycznej atmosferze. Moc atrakcji zapewniła wszystkim doskonałą zabawę – zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nawet słońce, widząc nasz zapał do pracy, postanowiło wyjrzeć zza chmur i uśmiechnąć się do nas. Było wspaniale! 

    I w tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji , każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na scenie oprawę muzyczną prowadził DJ JARO. W programie występów pojawiły się  zabawy, tańce, quiz rodzice kontra nauczyciele – śmiechu było co niemiara. Festynowi towarzyszyły także inne atrakcje, były tatuaże, warkoczyki, konkurencje sportowe, loteria fantowa, kiermasz książek, szaleństwa na dmuchańcach, wizyta niespodziewanych gości,

    W przedszkolnej  gastronomi powodzeniem cieszyły się jak co roku hot-dogi, mini burgery, lody i przepyszne ciasta upieczone przez naszych rodziców, frytki oraz nuggetsy, do których ciągle przybywała kolejka i ciągle przybywało amatorów, tak, że zapasy wyczerpały się w błyskawicznym tempie.

    Na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała od początku do końca radosna atmosfera. Moc atrakcji wywołała uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

    W przygotowanie wszystkich rozrywek zaangażowało się całe grono pedagogiczne, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi.

    Wpłynęło to integrująco na personel, rodziców i nauczycieli i dało wszystkim zadowolenie z efektu i rozmachu całej imprezy, w którą wszyscy włożyli ogrom pracy.

    Festyn zakończył się późnym popołudniem, mimo kapryśnej pogody w rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas.

    Gorąco dziękujemy wszystkim mamom, babciom, ciociom, które upiekły przepyszne ciasta oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.
    I oczywiście Wam-gościom, którzy przybyliście na nasz festyn. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

    Do zobaczenia!

    A dla tych, co chcieliby jeszcze raz „poimprezować z nami”, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     

    Izabela Jędrzejczyk

  • Pszczółki i Biedronki w SP Deszczno

    20 czerwca dwie grupy 6-latków odwiedziły mury szkoły podstawowej. Miały okazję obejrzeć wygląd klas oraz zasiąść po raz pierwszy w szkolnej ławce. To doświadczenie potraktowali bardzo poważnie nasi przyszli uczniowie...

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

  • Pszczółki - wycieczka do Drezdenka

    15 czerwca po śniadaniu "Pszczółki" wyruszyły autokarem na kolejną i niestety już ostatnią podróż. 

    Eskapadę rozpoczęliśmy od odwiedzenia stadionu miejskiego, gdzie obejrzeliśmy szatnie zawodników spożyliśmy małe co nieco oraz  poszaleliśmy z piłkami na murawie. Realizując PROGRAM PREORIENTACJI ZAWODOWEJ 6-letnie „Pszczółki” dowiedziały się dzisiaj, jak to jest być Dyrektem Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Drezdenku i innych obiektow sportowych. Pan Dyrektor czekał na nas już od rana. Następnie wyruszyliśmy spacerem do  Parku Kultur Świata, gdzie mogliśmy podziwiać repliki 6 słynnych miniaturowych budowli. W tym samy parku znajdował sie plac zabaw, którego nie mogliśmy ominąć oczywiście! I przyszła pora na deser - lody dla ochłody... Odwiedzliśmy też klimatyczny kościół w stylu noegotyckim z przepięknymi kolorwymi witrażami  i ogromnymi organami. stamtąd udalismy sie do punktu docelowego naszej wycieczki, a mianowicie  na Halę Sportowo-Rehabilitacyjną. Dyrektor oprowadził po pomieszczeniach publicznych i niepublicznych, pozwolił poćwiczyć na siłowni, wejść do sauny, pobiegać po hali, posiedzieć na trybunach i zjeść  pizzę oraz zrelaksować się w parku linowym.

    Serdecznie dziękujemy za lekcję sportowo - zawodową.

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • "Migowy dla dzieci" - zakończenie realizacji projektu

  • Rodzice dzieciom - Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka w tym rok był pełen niespodzianek. Zaraz po śanidaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na holu, by podziwiać niezwykłe wydarzenie. Rodzice dzieci z grupy Pszczółek za inicjatywy wychowawczyń przygotowali występ taneczny baletowo-dyskotekowy.... Chętni tatusiowe pięknych strojach wykonali łabędzi taniec do muzyki Piotra Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie", natomiast mamusie wykonały energetyczny taniec w rytm muzyki pop  do utworu Bonnie Tyler - Holding Out For A Hero. Dzieci o głądały te popisy rodziców jak zaczarowane., z wielkim podziwem. Nie zabrakło gromkich braw i oczywście podziękowań. Najważaniejszy był zachwyt dzieci, zwłascza tych, których rodzice wzięli udział w tym przdsięwzięciu. Dzieci podziękowały wręczjąc swoim rodzicom po symbolicznej różyczce. Była też sesja fotograficzna w wykonaniu naszej zaprzyjaźnionej fotograf p. Moniki (której dziękujemy za oprawę foto).

    Zapraszamy do galerii 

    Pani dyrektor rózwnież podziękowała rodzicom i nauczycielkom za wspanialą nicjatywę i jeszcze wspanilsze wykonanie. Następnie dokonała otwarcia dziecięcej siłowni w hol naszego przedszkola - prezentu z okazji Dnia Dziecka. Był też smakowty deser : galaretka z owocami.I

    i jakby jeszcze było mało to dzieci gościły objazdowy Teatr Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina, który przyedstawił  spektakl pt. „Bajki Jana Brzechwy”.

    Zapraszamy do galerii 

    P. S. Dziękujemy za odwagę, chęci oraz poświęcony czas i trud włożony w przygotwanie się do tego tak waznego zadania ("trema przed dziećmi  nam towarzyszyła" - jak wyznali rodzce po występie. 

    Radość i usmiech dziecka jest prawdziwą nagrodą!!!

    Gratulujemy i jeszcze raz pięknie dziękujemy  mamom: Jagody - p. Paulinie, Liliany - p. Patrycji, Poli - p. Joannie, Tymka - p. Beacie, Michała - p. Magdalenie

    tatusiom: Emilki i Bartka - p. Andrzejowi, Kasi - p. Marcinowi, Liliany - p. Sebastianowi, Rozalki - p. Bogdanowi, Gutka - p. Mariuszowi

    BYLIŚCIE WSPANIALI I WIELKIE BRAWA DLA  WAS!!!!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

  • "Świat w Przedszkolu" - podsumowanie realizacji programu

     "Świat w Przedszkolu" - podsumowanie realizacji programu
    • Świat w przedszkolu - Program Edukacyjny

    Szukanie powiązań ze światem i budowanie postawy otwartości i solidarności warto rozpocząć jak najwcześniej. W grupie przedszkolnej Pszczółki był realizowany Program Polskiej Akcji Humanitarnej "Świat w Przedszkolu".

    Celem programu  było przekazanie dzieciom poprzez zabawę i rozmowy, że jesteśmy częścią świata i nawet odległe geograficznie wydarzenia mają na nas wpływ. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej: uczy tolerancji oraz przygotowuje odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.

    W ramach realizacji programu przedszkolaki uczestniczyły w 5 modułach tematycznych:

    1. Noc i dzień - Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?

    Dzieci uświadomiły sobie, że Ziemia jest kulą i częścią kosmosu. Dowiedziały się, że na naszej planecie są rzeczy, które stworzył człowiek oraz takie zjawiska, które są od człowieka niezależne (są naturalne). Zrozumiały jak powstaje dzień i noc oraz na czym polegają różnice czasowe. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że na świat można patrzeć z różnych perspektyw i każda z nich jest ważna.

    2. Ciepło i zimno - Czym są zmiany klimatu?

    Przedszkolaki poznały pojęcie klimatu oraz jak zmiany klimatyczne wpływają na ludzi i zwierzęta. Dzieci za pośrednictwem bajki "Kiepski klimat w Sosnowym lesie" dyskutowały na temat działań, które mogą wpłynąć na ograniczenie zmian klimatycznych.

    3. Woda i życie - Co się dzieje, gdy nie ma wody?

    Podczas zajęć Pszczółki uświadomiły sobie, że woda ma kluczowe znaczenie dla życia. Zdały sobie jednak sprawę, że dostęp do wody pitnej jest znacznie ograniczony na świecie i należy racjonalnie dysponować wodą.

    4. Jedzenie i konsumpcja - Skąd pochodzi to, co jemy i pijemy?

    Podczas zajęć dzieci wraz z sympatycznym bocianem Bolkiem odkrywały tajemnice fabryki czekolady. Przedszkolaki dowiedziały się, że część produktów spożywczych nie pochodzi z Polski. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że produkcja żywności okupiona jest ciężką pracą wielu ludzi, a zarobki tych osób są często nieadekwatne w stosunku do wykonanej pracy.

    5. Migracje i integracja - Dlaczego ludzie opuszczają swoje miejsca zamieszkania?

    Temat ten szczególnie poruszył serca dzieci. Wzruszyła je zwłaszcza historia chłopca uchodźcy "War Child. Batman". Przedszkolaki wykazały się empatią wobec ludzi, którzy z powodu konfliktu zbrojnego, ubóstwa lub katastrofy musieli opuścić swoje miejsca zamieszkania. Dzieci z grupy Pszczółek postanowiły podzielić się swoimi przemyśleniami z kolegami i koleżankami z innej grupy (Żabek) wystawiając spektakl pod tytułem "Rodzina jeży ucieka z polany."

  • "Zielona noc" Pszczółek

    Do „Zielonej nocy” przygotowywaliśmy się już od początku roku kalendarzowego. Na zebraniu z rodzicami podsumowującym pracę dydaktyczno – wychowawczą w pierwszym półroczu, zapoznaliśmy rodziców z naszą propozycją dotyczącą zorganizowania „Zielonej nocy” dla sześciolatków. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem, uzyskaliśmy ich aprobatę.  Zebraliśmy pisemne oświadczenia - zgody rodziców na udział dzieci w „Zielonej nocy”.  Nauczyciele przejęli pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Obawialiśmy się, że dzieci mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi, dlatego rodzice zobowiązali się do pobytu w domu, w zasięgu telefonu. Na szczęście żadne dziecko nie płakało, przebywało przecież w dobrze mu znanym przedszkolu i pod opieką znanych mu osób.

    Zgodnie z planem spotkaliśmy się w holu o 19:00 - było powitanie i zabawa w podchody "W poszukiwaniu skarbu", następnie kolacja, ale zamiast kanapek, rodzice Gucia zrobili nam niespodziankę i przywieżli pizze dla wszystkich. Po kolacji dzieci dopytywały sie czy juz mogę sie przebrać w piżamki, więc przebrały się i po wieczornej toalecie wyszliśmy na piżamowe party na holu, odbył sie piżamowy pokaz mody, tanće dyskotekowe oraz bitwa na poduszki. Tyle atrkacji a czas tak szybko upływał... Przygotowaliśmy wspólnie miejsca do spania.  I przyszła pora na wyciszenie...podczas słuchania i ogladania teatrzyku cieni na podstawie bajki "Kopciuszek" przygotowanej przez nauczycielki, a prezentowaną przez p. Gosię...Uspokiliśmy się choć nie wszyscy mogliśmy od razu zasnąć...ale w końcu sen zmógł wszystkich...nawet najbardziej opornych...Rankiem na pamiątkę, że nocowaliśmy pozostawiliśmy śład - odbicia naszych rąk... 

    P.S. ...Wszystkim się baaaardzo podobało. Dzieci szczęśliwe, wyspane i uśmiechnięte. Panie zadowolone, lecz niewyspane i zmęczone.Rodzice zestresowani i zdziwieni, że ich pociechy były tak dzielne. Budynek przedszkolny nadal stał!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Dzień Pszczoły - przedstawienie

    Dzień Pszczoły - przedstawienie

    19 maja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pszczół dzieci z grupy "Pszczółek" przygotowały i zaprezentowały inscenizację pt. "Urodziny Pszczółki Uli". Inscenizację poprzedziły zajęcia przeprowadzone w każdej grupie, związane z życiem i koniecznością ochrony tych niezwykle pozytecznych owadów, efektem zajęć były prace plastyczne przedstawiajace pszczoły, wyeksponowane na grupowych galeriach.

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

strona:

Kontakt

  • Przedszkole w Maszewie
    ul. Kręta 1A
    Maszewo
    66-446 Deszczno
  • 570 322 782
liczba odwiedzin: 2641444

Wtorek 16.04.2024