• Poznajemy zawody - rolnik

    Poznajemy zawody - rolnik

    12 maja Pszczółki wyruszyły na pieszą wycieczką do gospodarstwa taty Kasi z naszej grupy. PO drodze podziwialiśmy piękno majowej przyrody. Na miejscu czekało nas mnóstwo atrakcji (maszyny rolnicze - m.in. traktory, zwierzęta hodowlane - szczegolnie spodobał nam sie mały cielaczek, którgo każdy chciał pogłaskać, plac zabaw, boisko i pole rzepaku. Zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z grilla i zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się w kienku przystanku bowiem droge powrotną przebyliśmy autobusem MZK.

    DZIEUJEMY RODZICOM KASI ZA WSPANIAŁĄ LEKCJĘ!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

     

  • Poznajemy zawody - żołnierz

    Poznajemy zawody - żołnierz

    Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek miały okazję zapoznać się z obowiązkami, jakie wykonuje żołnierz. Tata Michała z gr. Pszczółekzrelacjonował swój zawód bardzo profesjonalnie, prezentując oporzadzenie, które każdy żołnierz zobowiązany jest nosić, był róznież pokaż sprzętu wojskowego w wersji multimedialnej. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Dziękujemy tacie Michała za ciekawe zajęcia!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • „Dzieci na scenie” - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    „Dzieci na scenie” - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    Grupa Pszczółek przez cały rok edukacyjny uczestniczyła w zajęciach związanych z teatrem. Celami głównymi projektu były: tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki, wzmacnianie wiary we własne możliwości. Dzieci między innymi realizowały takie zdania jak: zorganzowanie Tygodnia teatru, przygotowanie w sali kącika teatralnego; nauka wiersza S.Bacewicz „Teatr”, oglądanie prezentacji multimedialnej „Rodzaje teatrów”, wykonanie pracy plastycznej związanej z tematyką teatralną (maski, pacynki), przygotowanie inscenizacji teatralnej między innymi: Dzień Kredki, Dziewczynka z zapałkami, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pszczoły, Dzień Mamy i Taty, a także oglądanie przygotowanego przez Panią Gosię teatru sylwet (Trzy świnki) oraz teatrzyku cieni (Kopciuszek), przedstawień teatralnych dostępnych za pośrednictwem Internetu, wyjazd do teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.  na warsztaty teatralne dla dzieci pt. „A…B…C… teatru” - zwiedzanie kulis teatru i "tajemniczych pomiesczeń";  oraz na przedstawienie pt. "Tajemniczy turban") do teatru  lalek "Pleciuga" w Szczecinie (warsztaty artystyczne),  przygotowanie inscenizacji muzyczno-tanecznej w wykonaniu rodziców z okazji Dnia Dziecka "Obudź w sobie dziecko", oglądanie przedstawienia w wykonaniu przyjezdnych aktorów (Teatr Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina wystąpił dwukrotnie z przedstawieniami pt. "Zimowa opowieść choinkowa" oraz „Bajki Jana Brzechwy”.

    Dzieci poprzez uczestnictwo w projekcie kształtowały umiejętności i zachowania społeczne oraz uczyły się wyrażać emocje przy pomocy technik teatralnych. 

    M. Kowal-Paziewska

    Zapraszamy do galerii

  • Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł IV

    Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł IV

    Jak sprytnie ryosować? - zabawy z językiem migowym

    To była zabawa w rysowanki-miganki, wspólnie z dziećmi zaaranżowaliśmy naszą salę zabaw na salę lekcyjną, przypominajacą szkolną (wszak już niedługo nasze starszaki zasiądą w szkolnych ławkach). A tak na marginesie - zrobiliśmy to po to, by nam było wygodniej i każdy miał przestrzeń do swpbodnego rysowania i utrzymywana prawidłowej postawy podczas pracy przy stoliku. Jak sala była jż gotowa, na naszym dużym ekranie odtwarzaliśmy "lekcje" rysowania poszczególnych zwierząt. Razem z ekspertem od rysunku panią Agatą i oraz specjalistką od "migania" panią Jowitką dzieci rysowały i poznawały znaki migowe rysowanych zwierząt- było ich łącznie 10 - 5 na jednych zajęciach i 5 na kolejnych). Przy okazji utrwaliliśmy również znaki migowe kolorów wykorzystnych podczas powstawania naszych rysunków. Zabawa była świetna...a dzieci poczuły sie jak prawdziwi uczniowie. Następnie bawiliśmy się w opraciu o wykonane rysnki zwierząt w migowe zagadki najpierw w kole, a potem w parach. Dzieci pokazywały swoje obrazki a druga osoba odgadywała jakie widzi zwięrzę na rysunku kolegi lub koleżanki i migała znak. Rysnki wyszły cudne, dzieci tego samego dnia chciały zabrać do domu, ale umowiliśmy się że jeszcze będą nam potrzbne do zabaw iutrwalania. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ W RYSOWANKO-MIGANKI!!!

    M. Kowal-Paziewska

    Zapraszamy do galerii

                      Organizator:                                                     Ekspert: 

    @ MiguMig zabawy z językiem migowym              @Kurs sprytnego rysowania - Draw The Words

  • Dzień Flagi

    Dzień Flagi

    W dniu 27 kwietnia w naszym przedszkolu w holu miało miejsce spotkanie z okazji zbliżającego się Święta. Dzieci z gr. Pszczółek przygotowały krótką inscenizacją słowno-muzyczno-taneczną w opraciu o scenariusz „Ważne sprawy małego Polaka” z publikacji „Na przedszkolnej scenie”.

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii...

  • Wycieczka do Szczecina

    18 kwietnia Pszczółki z samego rana spakowały prowiant do swoich placaczków i wyruszyły na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym celem była wizyta w Muzeum Komnkacji i Techniki, a dokładniej w Motoeksperymentarium - wszystkiego można tam było doświadczyć np. nalać paliwa do auta, napompować koła, zmenić koło w aucie, kręcić, przyciskać. Mogliśmy poczuć jak to jest, kiedy samochody sie zderzą i poszaleć jak na driftingu. Kolejnym celem naszej podrózy był teatr lalek Pleciuga, gdzie jż nas oczekiwoano przy wejściu. daliśmy się do pomieszczenia gdzie odbywaja się warsztaty artystyczne. I tam w wielkim skupieniu wykonaliśmy pacynki, robiąc przy tym niezły bałagan. Ale byliśmy niezmiernie dumni z efektów naszej pracy... W nagrodę pani instruktor zaprowadziłą nas do swojej tajnej pracowni kraweckiej gdzie mogliśmy zobaczyć co to za miejsce i co się tam robi...

    Potem jeszcze chwila na przekąskę i relaksik na plac zabaw obok teatru i ruszyliśmy zadowoleni chociaż troszke zmęczeni w podróz powrotną

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Rodzinny konkurs „Stroiki wielkanocne”

    Wszystkie stroiki wielkanocne przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami na konkurs i przyniesione  do przedszkola zostały po rozstrzygnięciu konkursu przekazane w darze osobom przebywającym w Domu Pomocy  Społecznej  im. M. Juchacz w Gorzowie. Gest ten sprawił dużo radości pensjonariuszom.

    DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZINOM, KTÓRE ZAANGAŻOWAŁY SIĘ I PRZYGOTOWAŁY TE PIĘKNE STROIKI!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Wizyta mamy Basi Ł.

    4 kwietnia grupę Motylków odwiedziła mama Basi, Pani Karolina, która poprowadziła zajęcia muzyczne. Mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach rytmicznych, nauczyć się piosenki o papudze oraz posłuchać ukulele i pianina. Na koniec przy akompaniamencie Pani Karoliny zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę, którą bardzo dobrze znamy„Ahoj przygodo”. Dziękujemy za super zabawę:)

  • Biedronki- zajęcia z ALPAKAMI

    ​​​​​​​​​Biedronki-zajęcia z ALPAKAMI 21.04.2023r.

    ​​​​​​​


    "To najlepszy dzień w moim życiu". Powiedziała jedna z Biedrineczek... Rzeczywiście, obcowanie z tak uroczymi stworzeniami to niezwykłe doświadczenie. Dzieci podczas zajęć z alpakami karmiły je marchewką i siankiem, mogły skraść alpakowego całusa i pogłaskać je po szyji. Usłyszały ciekawostki o ich zwyczajach, brały udział we wspólnych zabawach ruchowych. Polecamy!!!

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji" - złość.

    Realizacja Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji"- złość. Grupa przedstawiła złość wykorzystując technikę fotografii.  Oprócz tego oswajaliśmy złość poprzez literaturę, która była pretekstem do dyskusji, stawiania hipotez i pomagała nam wyciągnąc ciekawe wnioski. Zajęcia praktyczne polegaly także na wykonaniu sloika spokoju. 

    Potrząśnij słoikiem... Popatrz... Policz do 10ciu... Oddychaj głęboko... Zaraz będzie lepiej.

  • Biedronki w Świecie Dinozaurów!

  • Program edukacyjny - moduł III "Woda i życie"

    Program edukacyjny - moduł III "Woda i życie"
  • Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł III

    Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł III

    W ramach modułu III nasze "Pszczółki" wspólnie bawily się z piosenką "A ja lubię luty". Słuchały piosenki, wsłuchiwały się w jej melodię i rytm, wygrywały na dzwonkach chromatycznych. Poznawały treść piosenki i bawiły się z tekstem w formie obrazkowej. Śpiewały, migały, tylko śpiewały, tylko migały.

    Oto nasze  zabawy i ich rezultaty:

    "A ja lubię luty..." - filmy z playlisty na you tube

    Zapraszamy również do galerii 

     Organizator:                                                   Ekspert: 

    @ MiguMig zabawy z językiem migowym                              @ Magdalena Maduaka Jazzowanki

  • Program edukacyjny - moduł II "Ciepło-zimno"

    Program edukacyjny - moduł II "Ciepło-zimno"

    Zapraszamy do galerii Pszczółki - moduł II "Ciepło-zimno" 

  • Program edukacyjny - moduł I "Dzień i Noc"

    Program edukacyjny - moduł I "Dzień i Noc"
  • Dzień Kota - Międzynarodowe Święto

    Dzień Kota - Międzynarodowe Święto

    17 lutego przedszkolaki z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Kota - zamieniły sie na jeden dzień w te miłe, aczkowliek drapieżne zwierzątka - kocie wąsiki mieli wszyscy. Na powitanie miauczały, piły mleczko podczas śniadania. Była krótka kocio-mruczanka "Miauczy kotek miau" w wykonaiu nauczycielki. Następnie dzieci ogląfadały obrazki różnych ras kotów, rozmawiały o kocich zwyczajach i o tym w jaki sposób dbać o swoich milusińskich. I na koniec nie zabrakło oczywiście piosenek "kocich" - Kocie drogi, Wlazł kotek w wersji migowej...

    Zapraszamy do galerii Pszczółki- Dzień Kota 

  • Poznajemy Kosmos- tworzymy galaktykę w szkle.

    Słoiki, woda, wata, barwniki i szczypta magii... Do znakomitej zabawy nic więcej nam nie trzeba!

  • Biedronki: 14.02.2023r. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji". Miłość- film.

    Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji"

    W Lutym grupa Biedronek w związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji" poruszała temat Miłości. Zdecydowaliśmy się na przybliżenie jej poprzez nagranie wywiadu przeprowadzonego z chętnymi dziećmi. Pytania na jakie odpowiadały dzieci to m.in:

    - Co to jest Miłość?

    - Jak zachowują się osoby zakochane?

    - O czym myślą zakochani?

    - Co można zrobić dla kogoś z miłości?

    - Za co kochasz swoich bliskich?

    Realizacja projektu zbiegła się z jakże przyjemnym dniem zakochanych, tj. "Walentynkami". Po wywiadzie dziewczynki otrzymały niespodziankę w postaci kwiatów. 

     

     

  • Biedronki: 24.01.2023 r. realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji".

    Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji"- Strach

    Ogólnopolski projekt Edukacyjny

    "Sztuka emocji"

     

    W styczniu grupa Biedronek oswoiła strach z pomocą literatury. Czytaniu wierszy i opowieści z dreszczykiem towarzyszyły nam również rozmowy, tworzenie map myśli, pozowanie do zdjęć przedstawiając strach. Dzień pełen emocji!

  • Jasełka gr. Bierdonki

    Nowa galeria Jasełka gr. Bierdonki została dodana do albumu fotograficznego

strona:

Kontakt

  • Przedszkole w Maszewie
    ul. Kręta 1A
    Maszewo
    66-446 Deszczno
  • 570 322 782
liczba odwiedzin: 2650237

Poniedziałek 29.04.2024