Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie
  • "Świat w Przedszkolu" - podsumowanie realizacji programu

     "Świat w Przedszkolu" - podsumowanie realizacji programu
    • Świat w przedszkolu - Program Edukacyjny

    Szukanie powiązań ze światem i budowanie postawy otwartości i solidarności warto rozpocząć jak najwcześniej. W grupie przedszkolnej Pszczółki był realizowany Program Polskiej Akcji Humanitarnej "Świat w Przedszkolu".

    Celem programu  było przekazanie dzieciom poprzez zabawę i rozmowy, że jesteśmy częścią świata i nawet odległe geograficznie wydarzenia mają na nas wpływ. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej: uczy tolerancji oraz przygotowuje odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.

    W ramach realizacji programu przedszkolaki uczestniczyły w 5 modułach tematycznych:

    1. Noc i dzień - Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?

    Dzieci uświadomiły sobie, że Ziemia jest kulą i częścią kosmosu. Dowiedziały się, że na naszej planecie są rzeczy, które stworzył człowiek oraz takie zjawiska, które są od człowieka niezależne (są naturalne). Zrozumiały jak powstaje dzień i noc oraz na czym polegają różnice czasowe. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że na świat można patrzeć z różnych perspektyw i każda z nich jest ważna.

    2. Ciepło i zimno - Czym są zmiany klimatu?

    Przedszkolaki poznały pojęcie klimatu oraz jak zmiany klimatyczne wpływają na ludzi i zwierzęta. Dzieci za pośrednictwem bajki "Kiepski klimat w Sosnowym lesie" dyskutowały na temat działań, które mogą wpłynąć na ograniczenie zmian klimatycznych.

    3. Woda i życie - Co się dzieje, gdy nie ma wody?

    Podczas zajęć Pszczółki uświadomiły sobie, że woda ma kluczowe znaczenie dla życia. Zdały sobie jednak sprawę, że dostęp do wody pitnej jest znacznie ograniczony na świecie i należy racjonalnie dysponować wodą.

    4. Jedzenie i konsumpcja - Skąd pochodzi to, co jemy i pijemy?

    Podczas zajęć dzieci wraz z sympatycznym bocianem Bolkiem odkrywały tajemnice fabryki czekolady. Przedszkolaki dowiedziały się, że część produktów spożywczych nie pochodzi z Polski. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że produkcja żywności okupiona jest ciężką pracą wielu ludzi, a zarobki tych osób są często nieadekwatne w stosunku do wykonanej pracy.

    5. Migracje i integracja - Dlaczego ludzie opuszczają swoje miejsca zamieszkania?

    Temat ten szczególnie poruszył serca dzieci. Wzruszyła je zwłaszcza historia chłopca uchodźcy "War Child. Batman". Przedszkolaki wykazały się empatią wobec ludzi, którzy z powodu konfliktu zbrojnego, ubóstwa lub katastrofy musieli opuścić swoje miejsca zamieszkania. Dzieci z grupy Pszczółek postanowiły podzielić się swoimi przemyśleniami z kolegami i koleżankami z innej grupy (Żabek) wystawiając spektakl pod tytułem "Rodzina jeży ucieka z polany."

  • "Zielona noc" Pszczółek

    Do „Zielonej nocy” przygotowywaliśmy się już od początku roku kalendarzowego. Na zebraniu z rodzicami podsumowującym pracę dydaktyczno – wychowawczą w pierwszym półroczu, zapoznaliśmy rodziców z naszą propozycją dotyczącą zorganizowania „Zielonej nocy” dla sześciolatków. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem, uzyskaliśmy ich aprobatę.  Zebraliśmy pisemne oświadczenia - zgody rodziców na udział dzieci w „Zielonej nocy”.  Nauczyciele przejęli pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Obawialiśmy się, że dzieci mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi, dlatego rodzice zobowiązali się do pobytu w domu, w zasięgu telefonu. Na szczęście żadne dziecko nie płakało, przebywało przecież w dobrze mu znanym przedszkolu i pod opieką znanych mu osób.

    Zgodnie z planem spotkaliśmy się w holu o 19:00 - było powitanie i zabawa w podchody "W poszukiwaniu skarbu", następnie kolacja, ale zamiast kanapek, rodzice Gucia zrobili nam niespodziankę i przywieżli pizze dla wszystkich. Po kolacji dzieci dopytywały sie czy juz mogę sie przebrać w piżamki, więc przebrały się i po wieczornej toalecie wyszliśmy na piżamowe party na holu, odbył sie piżamowy pokaz mody, tanće dyskotekowe oraz bitwa na poduszki. Tyle atrkacji a czas tak szybko upływał... Przygotowaliśmy wspólnie miejsca do spania.  I przyszła pora na wyciszenie...podczas słuchania i ogladania teatrzyku cieni na podstawie bajki "Kopciuszek" przygotowanej przez nauczycielki, a prezentowaną przez p. Gosię...Uspokiliśmy się choć nie wszyscy mogliśmy od razu zasnąć...ale w końcu sen zmógł wszystkich...nawet najbardziej opornych...Rankiem na pamiątkę, że nocowaliśmy pozostawiliśmy śład - odbicia naszych rąk... 

    P.S. ...Wszystkim się baaaardzo podobało. Dzieci szczęśliwe, wyspane i uśmiechnięte. Panie zadowolone, lecz niewyspane i zmęczone.Rodzice zestresowani i zdziwieni, że ich pociechy były tak dzielne. Budynek przedszkolny nadal stał!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Dzień Pszczoły - przedstawienie

    Dzień Pszczoły - przedstawienie

    19 maja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pszczół dzieci z grupy "Pszczółek" przygotowały i zaprezentowały inscenizację pt. "Urodziny Pszczółki Uli". Inscenizację poprzedziły zajęcia przeprowadzone w każdej grupie, związane z życiem i koniecznością ochrony tych niezwykle pozytecznych owadów, efektem zajęć były prace plastyczne przedstawiajace pszczoły, wyeksponowane na grupowych galeriach.

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Poznajemy zawody - rolnik

    Poznajemy zawody - rolnik

    12 maja Pszczółki wyruszyły na pieszą wycieczką do gospodarstwa taty Kasi z naszej grupy. PO drodze podziwialiśmy piękno majowej przyrody. Na miejscu czekało nas mnóstwo atrakcji (maszyny rolnicze - m.in. traktory, zwierzęta hodowlane - szczegolnie spodobał nam sie mały cielaczek, którgo każdy chciał pogłaskać, plac zabaw, boisko i pole rzepaku. Zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z grilla i zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się w kienku przystanku bowiem droge powrotną przebyliśmy autobusem MZK.

    DZIEUJEMY RODZICOM KASI ZA WSPANIAŁĄ LEKCJĘ!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

     

  • Poznajemy zawody - żołnierz

    Poznajemy zawody - żołnierz

    Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek miały okazję zapoznać się z obowiązkami, jakie wykonuje żołnierz. Tata Michała z gr. Pszczółekzrelacjonował swój zawód bardzo profesjonalnie, prezentując oporzadzenie, które każdy żołnierz zobowiązany jest nosić, był róznież pokaż sprzętu wojskowego w wersji multimedialnej. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Dziękujemy tacie Michała za ciekawe zajęcia!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • „Dzieci na scenie” - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    „Dzieci na scenie” - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    Grupa Pszczółek przez cały rok edukacyjny uczestniczyła w zajęciach związanych z teatrem. Celami głównymi projektu były: tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki, wzmacnianie wiary we własne możliwości. Dzieci między innymi realizowały takie zdania jak: zorganzowanie Tygodnia teatru, przygotowanie w sali kącika teatralnego; nauka wiersza S.Bacewicz „Teatr”, oglądanie prezentacji multimedialnej „Rodzaje teatrów”, wykonanie pracy plastycznej związanej z tematyką teatralną (maski, pacynki), przygotowanie inscenizacji teatralnej między innymi: Dzień Kredki, Dziewczynka z zapałkami, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pszczoły, Dzień Mamy i Taty, a także oglądanie przygotowanego przez Panią Gosię teatru sylwet (Trzy świnki) oraz teatrzyku cieni (Kopciuszek), przedstawień teatralnych dostępnych za pośrednictwem Internetu, wyjazd do teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.  na warsztaty teatralne dla dzieci pt. „A…B…C… teatru” - zwiedzanie kulis teatru i "tajemniczych pomiesczeń";  oraz na przedstawienie pt. "Tajemniczy turban") do teatru  lalek "Pleciuga" w Szczecinie (warsztaty artystyczne),  przygotowanie inscenizacji muzyczno-tanecznej w wykonaniu rodziców z okazji Dnia Dziecka "Obudź w sobie dziecko", oglądanie przedstawienia w wykonaniu przyjezdnych aktorów (Teatr Rozmaitości „Gwitajcie” ze Szczecina wystąpił dwukrotnie z przedstawieniami pt. "Zimowa opowieść choinkowa" oraz „Bajki Jana Brzechwy”.

    Dzieci poprzez uczestnictwo w projekcie kształtowały umiejętności i zachowania społeczne oraz uczyły się wyrażać emocje przy pomocy technik teatralnych. 

    M. Kowal-Paziewska

    Zapraszamy do galerii

  • Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł IV

    Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł IV

    Jak sprytnie ryosować? - zabawy z językiem migowym

    To była zabawa w rysowanki-miganki, wspólnie z dziećmi zaaranżowaliśmy naszą salę zabaw na salę lekcyjną, przypominajacą szkolną (wszak już niedługo nasze starszaki zasiądą w szkolnych ławkach). A tak na marginesie - zrobiliśmy to po to, by nam było wygodniej i każdy miał przestrzeń do swpbodnego rysowania i utrzymywana prawidłowej postawy podczas pracy przy stoliku. Jak sala była jż gotowa, na naszym dużym ekranie odtwarzaliśmy "lekcje" rysowania poszczególnych zwierząt. Razem z ekspertem od rysunku panią Agatą i oraz specjalistką od "migania" panią Jowitką dzieci rysowały i poznawały znaki migowe rysowanych zwierząt- było ich łącznie 10 - 5 na jednych zajęciach i 5 na kolejnych). Przy okazji utrwaliliśmy również znaki migowe kolorów wykorzystnych podczas powstawania naszych rysunków. Zabawa była świetna...a dzieci poczuły sie jak prawdziwi uczniowie. Następnie bawiliśmy się w opraciu o wykonane rysnki zwierząt w migowe zagadki najpierw w kole, a potem w parach. Dzieci pokazywały swoje obrazki a druga osoba odgadywała jakie widzi zwięrzę na rysunku kolegi lub koleżanki i migała znak. Rysnki wyszły cudne, dzieci tego samego dnia chciały zabrać do domu, ale umowiliśmy się że jeszcze będą nam potrzbne do zabaw iutrwalania. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ W RYSOWANKO-MIGANKI!!!

    M. Kowal-Paziewska

    Zapraszamy do galerii

                      Organizator:                                                     Ekspert: 

    @ MiguMig zabawy z językiem migowym              @Kurs sprytnego rysowania - Draw The Words

  • Dzień Flagi

    Dzień Flagi

    W dniu 27 kwietnia w naszym przedszkolu w holu miało miejsce spotkanie z okazji zbliżającego się Święta. Dzieci z gr. Pszczółek przygotowały krótką inscenizacją słowno-muzyczno-taneczną w opraciu o scenariusz „Ważne sprawy małego Polaka” z publikacji „Na przedszkolnej scenie”.

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii...

  • Wycieczka do Szczecina

    18 kwietnia Pszczółki z samego rana spakowały prowiant do swoich placaczków i wyruszyły na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym celem była wizyta w Muzeum Komnkacji i Techniki, a dokładniej w Motoeksperymentarium - wszystkiego można tam było doświadczyć np. nalać paliwa do auta, napompować koła, zmenić koło w aucie, kręcić, przyciskać. Mogliśmy poczuć jak to jest, kiedy samochody sie zderzą i poszaleć jak na driftingu. Kolejnym celem naszej podrózy był teatr lalek Pleciuga, gdzie jż nas oczekiwoano przy wejściu. daliśmy się do pomieszczenia gdzie odbywaja się warsztaty artystyczne. I tam w wielkim skupieniu wykonaliśmy pacynki, robiąc przy tym niezły bałagan. Ale byliśmy niezmiernie dumni z efektów naszej pracy... W nagrodę pani instruktor zaprowadziłą nas do swojej tajnej pracowni kraweckiej gdzie mogliśmy zobaczyć co to za miejsce i co się tam robi...

    Potem jeszcze chwila na przekąskę i relaksik na plac zabaw obok teatru i ruszyliśmy zadowoleni chociaż troszke zmęczeni w podróz powrotną

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Rodzinny konkurs „Stroiki wielkanocne”

    Wszystkie stroiki wielkanocne przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami na konkurs i przyniesione  do przedszkola zostały po rozstrzygnięciu konkursu przekazane w darze osobom przebywającym w Domu Pomocy  Społecznej  im. M. Juchacz w Gorzowie. Gest ten sprawił dużo radości pensjonariuszom.

    DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZINOM, KTÓRE ZAANGAŻOWAŁY SIĘ I PRZYGOTOWAŁY TE PIĘKNE STROIKI!

    M. Kowal-Paziewska, A. Guźnik

    Zapraszamy do galerii 

  • Wizyta mamy Basi Ł.

    4 kwietnia grupę Motylków odwiedziła mama Basi, Pani Karolina, która poprowadziła zajęcia muzyczne. Mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach rytmicznych, nauczyć się piosenki o papudze oraz posłuchać ukulele i pianina. Na koniec przy akompaniamencie Pani Karoliny zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę, którą bardzo dobrze znamy„Ahoj przygodo”. Dziękujemy za super zabawę:)

  • Biedronki- zajęcia z ALPAKAMI

    ​​​​​​​​​Biedronki-zajęcia z ALPAKAMI 21.04.2023r.

    ​​​​​​​


    "To najlepszy dzień w moim życiu". Powiedziała jedna z Biedrineczek... Rzeczywiście, obcowanie z tak uroczymi stworzeniami to niezwykłe doświadczenie. Dzieci podczas zajęć z alpakami karmiły je marchewką i siankiem, mogły skraść alpakowego całusa i pogłaskać je po szyji. Usłyszały ciekawostki o ich zwyczajach, brały udział we wspólnych zabawach ruchowych. Polecamy!!!

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka Emocji" - złość.

    Realizacja Projektu Edukacyjnego "Sztuka Emocji"- złość. Grupa przedstawiła złość wykorzystując technikę fotografii.  Oprócz tego oswajaliśmy złość poprzez literaturę, która była pretekstem do dyskusji, stawiania hipotez i pomagała nam wyciągnąc ciekawe wnioski. Zajęcia praktyczne polegaly także na wykonaniu sloika spokoju. 

    Potrząśnij słoikiem... Popatrz... Policz do 10ciu... Oddychaj głęboko... Zaraz będzie lepiej.

  • Biedronki w Świecie Dinozaurów!

  • Program edukacyjny - moduł III "Woda i życie"

    Program edukacyjny - moduł III "Woda i życie"
  • Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł III

    Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny "Migowy dla dzieci" - moduł III

    W ramach modułu III nasze "Pszczółki" wspólnie bawily się z piosenką "A ja lubię luty". Słuchały piosenki, wsłuchiwały się w jej melodię i rytm, wygrywały na dzwonkach chromatycznych. Poznawały treść piosenki i bawiły się z tekstem w formie obrazkowej. Śpiewały, migały, tylko śpiewały, tylko migały.

    Oto nasze  zabawy i ich rezultaty:

    "A ja lubię luty..." - filmy z playlisty na you tube

    Zapraszamy również do galerii 

     Organizator:                                                   Ekspert: 

    @ MiguMig zabawy z językiem migowym                              @ Magdalena Maduaka Jazzowanki

  • Program edukacyjny - moduł II "Ciepło-zimno"

    Program edukacyjny - moduł II "Ciepło-zimno"

    Zapraszamy do galerii Pszczółki - moduł II "Ciepło-zimno" 

  • Program edukacyjny - moduł I "Dzień i Noc"

    Program edukacyjny - moduł I "Dzień i Noc"
  • Dzień Kota - Międzynarodowe Święto

    Dzień Kota - Międzynarodowe Święto

    17 lutego przedszkolaki z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Kota - zamieniły sie na jeden dzień w te miłe, aczkowliek drapieżne zwierzątka - kocie wąsiki mieli wszyscy. Na powitanie miauczały, piły mleczko podczas śniadania. Była krótka kocio-mruczanka "Miauczy kotek miau" w wykonaiu nauczycielki. Następnie dzieci ogląfadały obrazki różnych ras kotów, rozmawiały o kocich zwyczajach i o tym w jaki sposób dbać o swoich milusińskich. I na koniec nie zabrakło oczywiście piosenek "kocich" - Kocie drogi, Wlazł kotek w wersji migowej...

    Zapraszamy do galerii Pszczółki- Dzień Kota 

  • Poznajemy Kosmos- tworzymy galaktykę w szkle.

    Słoiki, woda, wata, barwniki i szczypta magii... Do znakomitej zabawy nic więcej nam nie trzeba!

strona:

Kontakt

  • Przedszkole w Maszewie
    ul. Kręta 1A
    Maszewo
    66-446 Deszczno
  • 570 322 782
liczba odwiedzin: 2988573

Sobota 26.07.2025